Trending Products melamine pizza plate for Egypt Manufacturers
Trending Products melamine pizza plate for Egypt Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT180 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.3 cm |
| Width | 22.3 cm |
| Height | 1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Top Ten Power Toothbrushes
Our personnel are generally in the spirit of "continuous improvement and excellence", and together with the outstanding top quality merchandise, favorable price tag and fantastic after-sales solutions, we try to gain every single customer's rely on for Trending Products melamine pizza plate for Egypt Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Sacramento , Jakarta , Norway , At Present, our merchandise have been exported to more than sixty countries and different regions, such as Southeast Asia, America, Africa, Eastern Europe, Russia, Canada etc. We sincerely hope to establish wide contact with all potential customers both in China and the rest part of the world.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Online Shopping for Kitchen Small Appliances from a great selection of Coffee Machines Blenders Juicers Ovens Specialty Appliances amp; more at everyday low prices..
For more details please visit: http://po.st/d8367H Thank You!
Great Great Northern Premium Quality Ice Cub Shaved Ice Machine Commercial Review
Great Northern Premium Quality Ice Cub Shaved Ice Machine Commercial For Sale
Great Northern Premium Quality Ice Cub Shaved Ice Machine Commercial Unboxing
Review Great Northern Premium Quality Ice Cub Shaved Ice Machine Commercial Product
https://www.youtube.com/watch?v=KpChAoHLTzE
Directed & conceived by Melanie Martinez
Produced by Wes Teshome
Cinematography by Josh McKie
Set design by Holly Trotta
Lighting by Freddy Cintron
Styling by Stella Rose Saint Clair
Hair by William Scott Blair
Choreography by Lafayette Nicolas
Onsite choreography by Carlos Neto
Edited by Melanie Martinez & Tony Corella
Production by NEVERSLEEP – https://vimeo.com/neversleeptv
Male lead: Eliseu Junior
UK Bbies, pre-order the Pity Party EP. Out 6th May: http://smarturl.it/PityPartyEP
Get ‘Cry Baby’ Now!
iTunes: smarturl.it/MelanieCryBaby
Google Play: smarturl.it/GP_MelanieCryBaby
Amazon: smarturl.it/A_MelanieCryBaby
Spotify: smarturl.it/S_MelanieCryBaby
Get Official Melanie Martinez Merch Here: http://smarturl.it/Visit_MMstore
Instagram: http://www.instagram.com/littlebodybigheart
Twitter: http://www.twitter.com/MelanieLBBH
Facebook: http://www.facebook.com/MelanieMartinezmusic
Cooperate with you every time is very successful, very happy. Hope that we can have more cooperation!










