Top Suppliers melamine gift ashtray Wholesale to Jamaica
Top Suppliers melamine gift ashtray Wholesale to Jamaica Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Benefits of Melamine Dinnerware
The key to our success is "Good Products Good quality, Reasonable Value and Efficient Service" for Top Suppliers melamine gift ashtray Wholesale to Jamaica, The product will supply to all over the world, such as: Cologne , Philadelphia , Macedonia , The credibility is the priority, and the service is the vitality. We promise we have the ability to provide excellent quality and reasonable price products for customers. With us, your safety is guaranteed.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
To prevent scratches on non-stick cookware, a silicone turner is a must. Heat resistant to 500º F, this turner makes stirring and flipping food easy. One-piece, smooth silicone is a breeze to clean too with no crevices to harbor germs.
http://www.lemonpoppyinc.com/search/?keywords=silicone+turner
We feel easy to cooperate with this company, the supplier is very responsible, thanks.There will be more in-depth cooperation.











