Super Purchasing for melamine butter knife to Mexico Manufacturer
Super Purchasing for melamine butter knife to Mexico Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Butter Knife |
| Item No. | FW002 |
| Shape | Knife |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24pcs/box,192pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15 cm |
| Width | 2.6 cm |
| Height | 0.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Affordable Types of Dinnerware Sets
We thinks what clients think, the urgency of urgency to act from the interests of a client position of theory, allowing for greater quality, lessen processing costs, price ranges are much more reasonable, won the new and outdated shoppers the support and affirmation for Super Purchasing for melamine butter knife to Mexico Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Kuwait , Libya , Accra , With excellent products, high quality service and sincere attitude of service, we ensure customer satisfaction and help customers create value for mutual benefit and create a win-win situation. Welcome customers all over the world to contact us or visit our company. We will satisfy you with our professional service!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Online Shopping for Kitchen Small Appliances from a great selection of Coffee Machines Blenders Juicers Ovens Specialty Appliances amp; more at everyday low prices..
For more details please visit: http://po.st/d8367H Thank You!
Great Great Northern Premium Quality Ice Cub Shaved Ice Machine Commercial Review
Great Northern Premium Quality Ice Cub Shaved Ice Machine Commercial For Sale
Great Northern Premium Quality Ice Cub Shaved Ice Machine Commercial Unboxing
Review Great Northern Premium Quality Ice Cub Shaved Ice Machine Commercial Product
https://www.youtube.com/watch?v=KpChAoHLTzE
http://www.mastibazaar.com – click link to shop now…
online shopping has never been so exciting , superb deals & incredible offers only at www.mastibazaar.com. Visit website for apparels, footwear,fashion jewellery,computers,laptops,artifacts,gifts,toys & many more. Big brands to choose from – pepe,crystocraft,ektra superware,lenovo,toshiba,gul ahmed,fastrack,banana club,nike,adidas,puma etc to name a few… At mastibazaar, shopping means fun…
Speaking of this cooperation with the Chinese manufacturer, I just want to say"well dodne", we are very satisfied.










