Short Lead Time for melamine salad bowl Supply to New Orleans
Short Lead Time for melamine salad bowl Supply to New Orleans Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Salad Bowl |
| Item No. | BW260 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.2 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 6.7 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Benefits of Melamine Dinnerware
We believe in: Innovation is our soul and spirit. Top quality is our life. Purchaser need is our God for Short Lead Time for melamine salad bowl Supply to New Orleans, The product will supply to all over the world, such as: Jakarta , Argentina , Ecuador , Due to our strict pursues in quality, and after-sale service, our product gets more and more popular around the world. Many clients came to visit our factory and place orders. And there are also many foreign friends who came for sight seeing, or entrust us to buy other stuff for them. You are most welcome to come to China, to our city and to our factory!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
After standing Sonja up for a sunbathing date, Ramona decides to spill Sonja’s financial secrets all over the Hamptons. Meanwhile, back in New York, Kristen meets with a new modeling agent, and is shocked to learn that her modeling days may be over. Ramona tries to get Sonja to face her financial problems to no avail. When Sonja is stood up by her 23-year-old boy toy, she suspects that Ramona had something to do with it. Kristen and Ramona make a splash at the girls’ spa day when they get into a heated argument.
The sales manager has a good English level and skilled professional knowledge, we have a good communication. He is a warm and cheerful man, we have a pleasant cooperation and we became very good friends in private.











