Reasonable price for melamine square ashtray Export to Salt Lake City
Reasonable price for melamine square ashtray Export to Salt Lake City Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Affordable Types of Dinnerware Sets
Our goal is usually to deliver high quality items at aggressive price ranges, and top-notch service to shoppers around the entire world. We're ISO9001, CE, and GS certified and strictly adhere to their high quality specifications for Reasonable price for melamine square ashtray Export to Salt Lake City, The product will supply to all over the world, such as: Portugal , Puerto Rico , Tunisia , We are very responsible for all details on our customers order no matter on warranty quality, satisfied prices, quick delivery, on time communication, satisfied packing, easy payment terms, best shipment terms, after sales service etc. We provide one-stop service and best reliability to our every customers. We work hard with our customers, colleagues, workers to make a better future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Subscribe to Come And Play: https://goo.gl/dWc8ss
Kinetic Sand Ice Cream Surprise Toys Learn Colors Play Doh
More Videos from Come and Play:
Super Surprise Eggs Kinder Surprise Kinder Joy Learn Colors
Learn Colors Play Doh Popsicle Ice Cream Candy Surprise Toys
Learn Colors Squishy Balls Kinder Man Microwave Surprise Toys
Learn Colors Play Doh Smiley Face Play Foam Surprise Toys
DIY How to Make Kinetic Sand Ice Cream Surprise Toys Learn Colors
Music from Youtube Audio Library:
https://www.youtube.com/audiolibrary/music
Fluffing a Duck by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution license (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Source: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100768
Artist: http://incompetech.com/
Life of Riley by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution license (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Source: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1400054
Artist: http://incompetech.com/
Daily Beetle by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution license (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Source: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1500025
Artist: http://incompetech.com/
Check us out on:
Google+: https://plus.google.com/+DownundertoysBlogspot888
Twitter: https://twitter.com/comeandplayme
Facebook: https://www.facebook.com/comeandplayfun
Instagram: https://www.instagram.com/buneyh
Product Test time and in this video I am testing out the Magic Sponge on watercolour. You might have also seen this foam being called Magic Eraser, it is a Melamine foam which is a very abrasive, like a super fine sandpaper, that can lift dry watercolour paint from paper.
I thought it would be fun to try it out and share the results. Oh and keep your eye out for a sneak peek of one of my new designs for PaperArtsy!
If you enjoy my videos please like them and subscribe to my channel! Thank you!
Enjoy the film!
(I do use affiliate links and there are some included in this post. To learn more about my policy on affiliate links please visit my Disclaimers and Disclosures page http://goo.gl/SiUE5d)
PRODUCTS I HAVE USED:
Magic Sponge http://amzn.to/2k1KCkQ
Fabriano Classico 5 Fat Pad 300g/m (140lb) http://amzn.to/2k1IBdm
Bockingford Watercolour paper cold press http://amzn.to/2kqykFV
Cardstock Smooth 290g/m https://goo.gl/1BJRkJ
Winsor and Newton Watercolours http://amzn.to/2k1HqFG
Prima Marketing Watercolor Confections Watercolor http://amzn.to/2kMBZPx
Tim Holtz Distress Crayons Set http://amzn.to/2ljAMzR
Crayola Twistables Slick Stix 12 pack (Amazon http://amzn.to/1YbeIk9)
Crayola Twistables Slick Stix 5 pack (Amazon http://amzn.to/1YbdQfp)
Tim Holtz Distress Stain http://amzn.to/2kGDmwA
Tim Holtz Ditress Ink http://amzn.to/2k1IJo6
SUBSCRIBE TO MY BLOG TODAY: http://goo.gl/zQspCc
FIND ME ON SOCIAL MEDIA:
Blog http://www.kimdellow.co.uk/
Instagram https://www.instagram.com/kimdellow/
Facebook https://www.facebook.com/KimDellowDesign/
Pinterest https://uk.pinterest.com/kim_dellow/
Twitter https://twitter.com/KimDellow
G+ https://plus.google.com/+KimDellow/
It is really lucky to meet such a good supplier, this is our most satisfied cooperation, I think we will work again!











