Reasonable price for melamine colander for UK Importers
Reasonable price for melamine colander for UK Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Colander |
| Item No. | BW257 |
| Shape | Round with handle |
| Body Color | Blue/Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.3 cm |
| Width | 18.3 cm |
| Height | 5.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.5 |
| Shipping Weight (kg) | 10.8 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
We have been committed to offering easy,time-saving and money-saving one-stop purchasing service of consumer for Reasonable price for melamine colander for UK Importers, The product will supply to all over the world, such as: Maldives , South Korea , Mexico , We are sincerely looking forward to cooperate with customers all over the world. We believe we can satisfy you with our high-quality products and perfect service . We also warmly welcome customers to visit our company and purchase our products.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.superware.us หรือ โทร 081-4326595 (หนุ่ย)
อธิบายคุณสมบัติเบื้องต้นของกล่อง ล็อกแอนด์ล็อก นำเข้าและจำหน่ายในประเทศไทยโดย บริษัท ศรีไทยซุปเปอร์แวร์ จำกัด ซึ่งผู้ที่ต้องการซื้อสามารถซื้อได้ตามห้า งสรรพสินค้าทั่วไป หรือ ซื้อได้จากตัวแทนจำหน่ายของบริษัท ศรีไทยซุปเปอร์แวร์ หรือติดต่อมาโดยตรงที่เราก็ได้ค่ะ สมัครสมาชิกแล้วสามารถซื้อสินค้าได้ในราคา ลดเปอร์เซ็นต์ สนใจสมัครสมาชิกของเราติดต่อ คุณหนุ่ย 081-4326595 หรือเว็บไซต์ http://www.superware.us
For More Information or to Buy: http://qvc.co/2mn1qXR
This previously recorded video may not represent current pricing and availability.
We feel easy to cooperate with this company, the supplier is very responsible, thanks.There will be more in-depth cooperation.











