Rapid Delivery for melamine kids bowl Wholesale to Jordan
Rapid Delivery for melamine kids bowl Wholesale to Jordan Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4.5inch Round Melamine Kids Bowl |
| Item No. | BW293 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 11.4 cm |
| Width | 14.1 cm |
| Height | 5.4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.2 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Benefits of Melamine Dinnerware
We pursue the administration tenet of "Quality is exceptional, Provider is supreme, Name is first", and will sincerely create and share success with all clientele for Rapid Delivery for melamine kids bowl Wholesale to Jordan, The product will supply to all over the world, such as: Bogota , Slovak Republic , Saudi Arabia , Our professional engineering group will always be ready to serve you for consultation and feedback. We are able to also offer you with absolutely free samples to meet your requirements. Finest efforts will likely be produced to give you the ideal service and goods. For anyone who is thinking about our company and merchandise, please contact us by sending us emails or contact us quickly. As a way to know our merchandise and firm. lot more, you can come to our factory to find out it. We'll always welcome guests from all over the world to our business to build company relations with us. Please feel free to get in touch with us for business and we believe we are going to share the top trading practical experience with all our merchants.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Dinner Party @ Era wan Hotel Bangkok
รวมภาพแห่งความสำเร็จ ของพลังทีม NPT อันดับหนึ่ง
โดย คุณธิรดา ยนทะวงศ์ ผู้นำทีมสร้างยอดขายอันดับหนึ่งของให้บริษัทฯ ในปี 2015
นำเสนอโดย Kung Srithai 083-1116652
Shop Le Cadeaux at the Dining amp; Entertaining store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices, save up to 50 …
For more details please visit: http://po.st/pKhfof Thank You!
Great Le Cadeaux Madrid Turquoise – 16 Piece Dinner Salad Plate Set Review
Le Cadeaux Madrid Turquoise – 16 Piece Dinner Salad Plate Set For Sale
Le Cadeaux Madrid Turquoise – 16 Piece Dinner Salad Plate Set Unboxing
Review Le Cadeaux Madrid Turquoise – 16 Piece Dinner Salad Plate Set Product
https://www.youtube.com/watch?v=8oCqPlXG2vM
This enterprise in the industry is strong and competitive, advancing with the times and develop sustainable, we are very pleased to have a opportunity to cooperate!











