Professional Manufacturer for melamine square ashtray to Paraguay Factories
Professional Manufacturer for melamine square ashtray to Paraguay Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We believe that long time period partnership is a result of top of the range, value added services, rich expertise and personal contact for Professional Manufacturer for melamine square ashtray to Paraguay Factories, The product will supply to all over the world, such as: Barcelona , Mauritius , Japan , The working experience in the field has helped us forged a strong relations with customers and partners both in domestic and international market. For years, our products have been exported to more than 15 countries in the world and have been widely used by customers.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Weitere Informationen über Amazon-Deutschland: http://bit.ly/29ixKTZ
Kollektion Dschungelrechte Vergrößern des wild things are bruchsicheren on our Kostenlose 100% Teller aus Melamin. Gehen Sie auf einer safari jeder Mahlzeit mit Ihrem neuen Jungle friends Teil wird im ist separat erhältlich und besteht Tasse Juice 6 oz (4 Stück) für Kinder, Dschungel: misst 3 X 2 Schüssel (4 ca. 5 (4 cm Material: Nicht Mikrowelle Pflegehinweise: spülmaschinengeeignet
This company has a lot of ready-made options to choose and also could custom new program according to our demand, which is very nice to meet our needs.










