Professional High Quality melamine salad bowl Wholesale to Accra
Professional High Quality melamine salad bowl Wholesale to Accra Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Salad Bowl |
| Item No. | BW260 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.2 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 6.7 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Usually customer-oriented, and it's our ultimate focus on to be not only by far the most reliable, trustable and honest provider, but also the partner for our customers for Professional High Quality melamine salad bowl Wholesale to Accra, The product will supply to all over the world, such as: Thailand , Chicago , French , We seriously promise that we provide all the customers with the best quality products, the most competitive prices and the most prompt delivery. We hope to win a resplendent future for customers and ourselves.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Brand: TEL Plastics
Client: Pran-RFL Group
Agency: Cocktail Advertising Ltd.
Production: Postoffice
Director: Tito Rahman
________________________
Visit: http://www.adsofbd.com and http://blog.adsofbd.com
Follow Us:
https://www.facebook.com/pages/AdsBangla
https://twitter.com/adsofbd
https://plus.google.com/+Adsofbd
https://www.linkedin.com/company/ads-of-bangladesh
https://www.pinterest.com/adsofbd
anybody here a supermariologan fan. I really love there new doofy the dragon segments and decided to upload the first 3 in a compilation. It really has an avenue q feel to it.
Supermariologan’s channel: https://www.youtube.com/user/supermariologan
We are a small company that has just started, but we get the company leader's attention and gave us a lot of help. Hope we can make progress together!











