professional factory provide melamine divided plate for Lithuania Factories
professional factory provide melamine divided plate for Lithuania Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9.375inch Melamine kids divided Plate |
| Item No. | PT207 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Kids |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 24 cm |
| Width | 21 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We normally believe that one's character decides products' quality, the details decides products' high-quality ,while using the REALISTIC,EFFICIENT AND INNOVATIVE staff spirit for professional factory provide melamine divided plate for Lithuania Factories, The product will supply to all over the world, such as: Australia , Surabaya , Guatemala , We've more than 10 years exported experience and our products and solutions have expored more than 30 countries around the word . We always hold the service tenet Client first,Quality first in our mind,and are strict with product quality. Welcome your visiting!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
- WELCOME BACK TO THE BEGINNING OF ONE OF THE BIGGEST BATTLES EVER!! LET THE GAMES BEGIN
Test Tube’s: Beautiful Spreadsheet: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1HTwsHYmqFjaiYC6DLMSr_ZP-UV0Luf9IQ54uEFuycYk/edit?usp=sharing
- Like the video to show support for this camp!
- Subscribe to receive notifications for future videos!
===================
==The Priceless Prodigies==
Test Tube- Mariobrosaa Productions
(OC) TNT- SilverKoopa888
Rocky- Awesomez53
(OC) Relish- PhantomJax
Lime- Zorcario Ramirez
Eraser- ThePikaCrafter
Sugary- DangerDin0
Rainbow- Julian Madden
Pie- Dj Beta
Naily- Shatterdpixel
Pumpkin- Jacob Fairclough
(OC) Sandcastle- Objects Gamers
==The Pun-Beatable==
Stinky Cheesy- Snoop Frogg
(OC) Ipod- Cactus Power
Tennis Ball- AnimationField
Trashy- zRAGE
Lollipop- joebro78
Gelatin- AnimationArtist
(OC) Popsicle Stick- Ornage Pne
Balloon- (taken)
Cheesy- Andy Pham
Walnut- (taken)
==The Spectacular Spikes==
Spikey Mervert- pokpower8
Audacity- OmegaPsi
Tumbleweed- Mangle FNAF/Gelatin BFDI
Lava Bucket- WhaiJay
Base Ball- Julio Cesar Augusto Gomes
Light Bulb- KatanaJohn
TV- American Camper
Strawberry Shortcake- SoocieSoocie
Scroll- Ben1178
Mirror- qwertp
Snow Globe- SergeantSnivy
==Team OBJECT==
Bubble- Samer Gamer
Tear Drop- RedBreloom
(OC) Liverpool- Hughheseyboy 103
Lantern- jklw ![]()
Loggy- TheOnlyBoxThatSubs
Boombox (BOTO)- Eth Kog
Shelly- 2004froggy CP AJ
Clock- A Doctor Who
Map- 2 2
Tiki- Hunter King
Pillow- (taken)
=Team Dead Velvet Cake=
Printer- SubscrubeSubscibedUnsubscibe
Soccer Ball- Memerific Boy
(OC) Fountain Pen- TDSwaggyBoy
Cake- Cool Mac Gaming
Watermelon- Ieatpie Productions
Paper- QmanTheGamer
Compass- John zhao
Marker- ETHANGAMER TV
Shovel- KirbyRider1337
Toast- Rival Race
Candy- MLGFlames 300
Flower- Shardzatic
===================
BASEMENT:
Drummy- Ice Skillz
Poptart- Kenneth Aldrich
Apple- HurricaneHunterJackson
Popcorn- (taken)
(OC) Deodorant- Jack Starrett
Book- Alex Canine
Tree- TheIslandofAnimations!
Taco- Marble Mania Productions
===================
I only own the characters from OSI. The other 56 belong to their respective creators.
Music:
- Adventure Time by Panda Eyes and Teminite
- Weasley Old Weasel by teknoaxe
- Scaring the Bejeezus Out of Your Orchestra by teknoaxe
- Lost Dreams by Yaverclap
It’s hard to eat less when your plate isn’t cooperating. Meet HALVED, a tongue in cheek dinnerware set that is funny and useful.
HALVED is exactly what it is- a ceramic plate, mug and bowl set that has been halved.
It comes in 5 colours- green, blue, yellow, white and brown (only 3 colours shown).
We’ve launched HALVED project on Kickstarter, so if you’re interested, go to our kickstarter page and help us fund it.
In our cooperated wholesalers, this company has the best quality and reasonable price, they are our first choice.










