professional factory for melamine divided plate Supply to Slovakia
professional factory for melamine divided plate Supply to Slovakia Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9.375inch Melamine kids divided Plate |
| Item No. | PT207 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Kids |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 24 cm |
| Width | 21 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Benefits of Melamine Dinnerware
Our intention is usually to satisfy our buyers by offering golden provider, great rate and good quality for professional factory for melamine divided plate Supply to Slovakia, The product will supply to all over the world, such as: Cancun , Bolivia , Ethiopia , Our company offers the full range from pre-sales to after-sales service, from product development to audit the use of maintenance, based on strong technical strength, superior product performance, reasonable prices and perfect service, we'll continue to develop, to deliver the high-quality items and services, and promote lasting cooperation with our customers, common development and create a better future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Shop Cook Pro at the Bakeware store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices save up to 50 …
For more details please visit: http://po.st/sZHrJZ Thank You!
Great Cook Pro 4 piece Mixing Bowl Set Kitchen Dining Review
Cook Pro 4 piece Mixing Bowl Set Kitchen Dining For Sale
Cook Pro 4 piece Mixing Bowl Set Kitchen Dining Unboxing
Review Cook Pro 4 piece Mixing Bowl Set Kitchen Dining Product
https://www.youtube.com/watch?v=A2qHy1X1CdE
Subscribe to Happy Funny Kids Toys Pretend Play: https://www.youtube.com/channel/UCquMFVZvpf8eczgNSnCgYlw?sub_confirmation=1
Foam Ice Cream Cup Surprise Toys Mickey Mouse Peppa Pig Finding Nemo Kinder Eggs Fun for Kids https://youtu.be/pyTDrsQt9F8
More videos from Happy Funny Kids Toys Pretend Play:
Learn Colors Play Foam Ice Cream Cups Kinder Joy Kinder Egg Surprise Toys Barbie TMNT Fun for Kids HD
https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=tO7ipRSMaB4
Play Doh Balls Ice Cream Set Toys Learn Colors & Shapes Kinetic Sand Fun & Creative for Kids HD
https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=jUg0oIgY8T0
Learn Colors Play Doh Doraemon Fun & Creative for Kids Blind Bags Kinder Eggs Surprise Toys HD
https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=lcEqkX-115c
Learn Colors Play Foam Smiley Face Surprise Eggs Play Doh Balls Ice Cream Fun & Creative for Kids HD
https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=LTIYNISnNH8
Learn Colors & Shapes Play Doh Ice Cream Cups Surprise Eggs Disney Pixar Cars Toys Fun for kids HD
https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=6LZHFyNVm98
Chocolate Football Egg Bashing Surprise Toys Fun for Kids HD
https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=2qf5bELlk-c
Learn Colors Play Doh Balls Ice Cream Peppa Pig Elephant Molds Fun & Creative for Kids Kinder Eggs HD
https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=PmpjJPBOVFM
Chocolate Football Egg Surprise Toys Disney Princess Fashems Ariel Cinderella Shopkins Barbie
Learn Colors and Shapes with Play Doh Moldelling Clay Baby Shape Sorting Fun & Creative for Kids
Learn Colors with Play Foam Happy Sad Smiley Face Surprise Eggs Disney Princess Thomas & Friends Fun
Music from YouTube audio library https://www.youtube.com/audiolibrary/music
Superb technology, perfect after-sales service and efficient work efficiency, we think this is our best choice.











