professional factory for 13inch Round Melamine pizza plate to Bahrain Factories
professional factory for 13inch Round Melamine pizza plate to Bahrain Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 13inch Round Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT203 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 33 cm |
| Width | 33 cm |
| Height | 1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.9 |
| Shipping Weight (kg) | 7.9 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Reliable quality and good credit standing are our principles, which will help us at a top-ranking position. Adhering to the tenet of "quality first, customer supreme" for professional factory for 13inch Round Melamine pizza plate to Bahrain Factories, The product will supply to all over the world, such as: Accra , US , Lesotho , Our company follows laws and international practice. We promise to be responsible for friends, customers and all partners. We would like to establish a long-term relationship and friendship with every customer from all over the world on the basis of mutual benefits. We warmly welcome all old and new customers to visit our company to negotiate business.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Read More http://amzn.to/1hyjcuQ
Picnic at Ascot Surrey Picnic Basket for 2 with Blanket and Coffee Brown Wicker/Blue Stripe
Product Features
Hand crafted full reed natural willow
Designed and assembled in the usa
Includes blanket and coffee set
Glass wine glasses
10-inch melamine plates
The company's products very well, we have purchased and cooperated many times, fair price and assured quality, in short, this is a trustworthy company!











