Professional Design Melamine Square plate for Ghana Importers
Professional Design Melamine Square plate for Ghana Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 7inch Melamine Square Plate |
| Item No. | PT011 |
| Shape | Square |
| Body Color | Orange |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 18 cm |
| Height | 2.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.6 |
| Shipping Weight (kg) | 10.6 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
We now have our own gross sales team, style and design workforce, technical crew, QC workforce and package group. We now have strict quality manage procedures for each system. Also, all of our workers are experienced in printing industry for Professional Design Melamine Square plate for Ghana Importers, The product will supply to all over the world, such as: Myanmar , Zurich , Paris , Now we are sincerely consider to grant brand agent in different areas and our agents' maximum margin of profit is the most important thing we care about. Welcome all of the friends and customers to join us. We are ready to share win-win corporation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Crowdz is a global commerce platform with a local perspective. We believe in supporting the growth of local communities through commerce.
Our purpose is to create a community around commerce by building relationships not only between mobile buyers and local businesses but also from peer-to-peer.
Through Crowdz’s mobile commerce application, we are able to provide the best value on local products and services by leveraging the power of crowd buying.
The platform works by pooling together the community and developing micro economies of scale. [The more people purchase the same products as you, the more money is credited back to you. It’s that simple.]
Crowdz is the only mobile commerce platform that empowers both local residents and local businesses.
We do this through:
- Local Leaderz: A program that empowers local residents by giving them a percentage of sales from every small-medium local business that they bring to the Crowdz Marketplace.
- Crowd Buying: Opertates on the concept of economies of scale. The more people purchase a given product or service the more money you get back in your pocket.
- Rewardz: The money you get back from the power of crowd buying can be used either to donate to local charities of your choice or into future purchases – just like credit credit reward points
Some testimonies from users:
“New application that allows individuals to buy through other individuals to benefit and get a better deal”
“It is a win-win situation, we increase revenue to sellers and decrease cost of sales to buyers”
The real benefits, however, are the intangible ones we all love, like a truly personal shopping experience and the satisfaction of giving back to your community. Now imagine, all of this goodness right in the palm of your hand…that’s where Crowdz comes in.
Crowdz is a mobile commerce app that allows you to shop from local sellers in communities around the world, all from the convenience of your mobile phone.
We have different speeds Max 12.000 Piece/hour . Complete line from waste paper to final egg trays . Our Technical service is in TURKEY .
Bir cok modelimizi mevcuttur. Maximum 12.000adet/saat hizla calismaktadir . Komple hattir . Cop kagittan son urune kadar komple tesisdir .
CMCC MAKINA Güvencesi ile
www.cmcc.com.tr
www.cmcconsulting.hk
Mail : info@cmcc.com.tr
Tel ; +90 212 549 11 15
Mob: +90 532 231 23 67
Reasonable price, good attitude of consultation, finally we achieve a win-win situation,a happy cooperation!











