Professional Design 8inch Melamine Fruit Plate to Cairo Manufacturer
Professional Design 8inch Melamine Fruit Plate to Cairo Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Melamine Fruit Plate |
| Item No. | PT005 |
| Shape | Apple |
| Body Color | Yellow/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.5 cm |
| Width | 19 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 11.2 |
| Shipping Weight (kg) | 12.4 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
Our intention should be to fulfill our consumers by offering golden provider, superior price and superior quality for Professional Design 8inch Melamine Fruit Plate to Cairo Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Lesotho , Denver , New York , To make every client satisfied with us and achieve win-win success, we will continue to try our best to serve and satisfy you! Sincerely looking forward to cooperating with more overseas customers based on mutual benefits and great future business. Thank you.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Our new design board turnover machine can rotary 360 degree, and when rotary it can reverse 180 degree at same time, so it can greatly save your space and save the movement of forklift, if any questions please feel free to contact me by whatsapp: +8615853855174 Email: liuchunliang12@163.com Wechat: pingtoby
Natural Sound
Yet another crisis might be striking Belgium and its consumers.
Coca-Cola Belgium, the Belgian branch of the U-S soft drinks giant, is to recall 2.5 (m) million bottles after a group of schoolchildren became ill.
Earlier this week, about 30 pupils of a school in Bornem, in northern Belgium, were taken ill after drinking Coca-Cola.
The decision to recall the drinks came from Coca-Cola’s headquarters in Brussels.
The scare began after a group of school children were taken ill in the north of the country.
The company decided that this was in fact, the real thing, and issued the recall of 2.5 (m) million bottles.
Several of the children were taken to hospital with symptoms which included headache, rapid heartbeat and nausea.
Tests showed no toxic substances in the drinks they had consumed.
Coca-Cola Belgium said drinking the contents would not cause serious health problems but could cause head or stomach pains.
Further tests would determine if the bottles might have contained too strong a concentration of plant extracts, the company said.
Always popular among children, bottles of the soft drink were taken off the shelves of supermarkets across Belgium.
Samples were then sent to Coca-Cola laboratories in Brussels and Atlanta, as well as to an independent team in the Netherlands.
Atlanta-based Coca-Cola has been active in Belgium for the past 70 years and has large bottling operations in Antwerp and Ghent.
You can license this story through AP Archive: http://www.aparchive.com/metadata/youtube/4898708f68862d2bc277aab7f7e8c00b
Find out more about AP Archive: http://www.aparchive.com/HowWeWork
We have worked with many companies, but this time is the best,detailed explanation, timely delivery and quality qualified, nice!










