Professional China 8inch Melamine Fruit Plate to Swiss Factory
Professional China 8inch Melamine Fruit Plate to Swiss Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Melamine Fruit Plate |
| Item No. | PT005 |
| Shape | Apple |
| Body Color | Yellow/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.5 cm |
| Width | 19 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 11.2 |
| Shipping Weight (kg) | 12.4 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
Reliable quality and good credit standing are our principles, which will help us at a top-ranking position. Adhering to the tenet of "quality first, customer supreme" for Professional China 8inch Melamine Fruit Plate to Swiss Factory, The product will supply to all over the world, such as: New Zealand , The Swiss , Greenland , During the short years, we serve our clients honestly as Quality First, Integrity Prime, Delivery Timely, which has earned us an outstanding reputation and an impressive client care portfolio. Looking forward to working with you Now!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
*VIDEOCERÁMICA # BLUE PLATE BY KANICHI ARAKI
http://www.utsuwayayuuyuu.com
Where to buy B004NBZB2Y Texas Instruments TI-36X Pro Engineering/Scientific Calculator promo. You can purchase Texas Instruments TI-36X Pro Engineering/Scientific Calculator.
The company account manager has a wealth of industry knowledge and experience, he could provide appropriate program according our needs and speak English fluently.











