Popular Design for melamine kids dinnerware Export to azerbaijan
Popular Design for melamine kids dinnerware Export to azerbaijan Detail:
| Specification | |
| Item Name | Melamine Kids Dinnerware |
| Item No. | TZ009 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 23 cm |
| Width | 6 cm |
| Height | 23 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 3.9 |
| Shipping Weight (kg) | 5 |
Product detail pictures:





Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We believe in: Innovation is our soul and spirit. High-quality is our life. Consumer need to have is our God for Popular Design for melamine kids dinnerware Export to azerbaijan, The product will supply to all over the world, such as: Estonia , Puerto Rico , Sydney , Regarding quality as survival, prestige as guarantee, innovation as motive force, development along with advanced technology, our group hopes to make progress together with you and make untiring efforts for the bright future of this industry.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/8132778?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-492647
Curtis Stone Roll Up Drying Rack and Trivet
Tight spaces require creative solutions. This dualpurpose drying rack and trivet gives you options in the kitchen and at the table to help you make the…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #492647
Superb technology, perfect after-sales service and efficient work efficiency, we think this is our best choice.











