Popular Design for melamine divided tray for Philadelphia Manufacturers
Popular Design for melamine divided tray for Philadelphia Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 15.5inch Melamine Divided Tray |
| Item No. | TR088 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | Orange |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 29.5 cm |
| Width | 39.5 cm |
| Height | 2.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.8 |
| Shipping Weight (kg) | 8.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
It really is our obligation to satisfy your requirements and efficiently serve you. Your fulfillment is our greatest reward. We're hunting forward to your check out for joint development for Popular Design for melamine divided tray for Philadelphia Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Denver , Honduras , French , Since the establishment of our company, we have realized the importance of providing good quality products and the best before-sales and after-sales services. Most problems between global suppliers and clients are due to poor communication. Culturally, suppliers can be reluctant to question things they do not understand. We break down those barriers to ensure you get what you want to the level you expect, when you want it.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7685949?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-407015
Aroma 3in1 Grillet
Steam, sizzle or simmer, this Grillet handles a number of culinary excursions. You can slowly cook a beef pot roast or quickly prepare a couple of beefy burgers. All the better…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #407015
Goods just received, we are very satisfied, a very good supplier, hope to make persistent efforts to do better.











