Ordinary Discount melamine gift ashtray for kazakhstan Manufacturers
Ordinary Discount melamine gift ashtray for kazakhstan Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We also offer you product sourcing and flight consolidation expert services. We've our personal manufacturing unit and sourcing business. We can offer you virtually every variety of merchandise associated to our item range for Ordinary Discount melamine gift ashtray for kazakhstan Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Holland , Cape Town , Serbia , For anyone who is keen on any of our goods right after you view our product list, please really feel absolutely free to get in touch with us for inquiries. You are able to send us emails and contact us for consultation and we shall respond to you as soon as we can. If it's easy, you may locate out our address in our web-site and come to our business for far more information of our products by your self. We are always ready to construct extended and steady co-operation relations with any possible customers in the related fields.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Factory equipment is advanced in the industry and the product is fine workmanship, moreover the price is very cheap, value for money!











