Ordinary Discount melamine chip and dip plate for Zambia Factory
Ordinary Discount melamine chip and dip plate for Zambia Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 13inch Round Melamine Chip and Dip Plate |
| Item No. | PT070 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 33 cm |
| Width | 33 cm |
| Height | 2.4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.5 |
| Shipping Weight (kg) | 7.7 |
Product detail pictures:





Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
We insist on offering high-quality creation with superior business enterprise concept, honest revenue plus the greatest and fast service. it will bring you not only the high quality solution and huge profit, but essentially the most significant is usually to occupy the endless market for Ordinary Discount melamine chip and dip plate for Zambia Factory, The product will supply to all over the world, such as: Spain , Albania , Accra , We take measure at any expense to achieve essentially the most up-to-date equipment and approaches. The packing of nominated brand is our a further distinguishing feature. The products to assure years of trouble-free service has attracted a great deal customers. The solutions are obtainable in improved designs and richer assortment, they're created scientifically of purely raw supplies. It readily available in a variety of designs and specifications for your selection. The most recent kinds are a great deal better than the preceding one particular and they are quite popular with lots of prospects.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Believe it or not… oil and peanutbutter takes that sticky, nasty sticker residue off of plastic. Also works great on glass! And it smells good too. Peanutbutter, Good enough to eat!
Perfect services, quality products and competitive prices, we have work many times, every time is delighted, wish continue to maintain!










