Ordinary Discount melamine bowl with handle Wholesale to Sevilla
Ordinary Discount melamine bowl with handle Wholesale to Sevilla Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Two Tone Melamine Bowl with handle |
| Item No. | BW270 |
| Shape | Round with handle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.5 cm |
| Width | 26.5 cm |
| Height | 13.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | with anti-slip bottom rubber |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.2 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
It really is a good way to further improve our goods and service. Our mission would be to acquire inventive items to buyers with a very good encounter for Ordinary Discount melamine bowl with handle Wholesale to Sevilla, The product will supply to all over the world, such as: Denmark , Macedonia , Georgia , Our business activities and processes are engineered to make sure our customers have access to widest range of products with the shortest supply time lines. This achievement is made possible by our highly skilled and experienced team. We look for people who want to grow with us around the globe and stand out from the crowd. We have people who embrace tomorrow, have vision, love stretching their minds and going far beyond what they thought was achievable.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0053SFQ5I?tag=a1toyscrutzz-21.
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7720579?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-416821
Margaritaville Blue Sea Shells 3piece Cotton Quilt with Tote Bag
Paradise found in your bedroom, any night. After a day of cheeseburgers, beaches and bars is done, kick off your flip flops and…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #416821
The factory workers have a good team spirit, so we received high quality products fast, in addition, the price is also appropriate, this is a very good and reliable Chinese manufacturers.











