Online Manufacturer for melamine wave rim plate for Slovakia Factory
Online Manufacturer for melamine wave rim plate for Slovakia Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 7inch Melamine Square Shaped Plate |
| Item No. | PT006 |
| Shape | Square |
| Body Color | Pink |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 18 cm |
| Height | 3.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9.7 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
In the past few years, our company absorbed and digested advanced technologies both at home and abroad. Meanwhile, our company staffs a team of experts devoted to the development of Online Manufacturer for melamine wave rim plate for Slovakia Factory, The product will supply to all over the world, such as: kazakhstan , Montpellier , Wellington , We've been consistently broadening the market within Romania in addition to preparation punching in extra premium quality merchandise connected with printer on t shirt so that you can Romania. Most people firmly believe we've the whole capacity to provide you happy solutions.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
ASMR practice run with my phone
Secure Ordering: http://www.milechai.com/seder-plates/seder-plates-46.html
Melamine Flower Seder Plate and Matzah Tray
Aharon’s Jewish Books and Judaica
600 South Holly Street Suite 103
Denver, Colorado 80246
303-322-7345
800-830-8660
2575
It can be said that this is a best producer we encountered in China in this industry, we feel lucky to work with so excellent manufacturer.










