Online Manufacturer for melamine gift ashtray for Pretoria Manufacturer
Online Manufacturer for melamine gift ashtray for Pretoria Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Persisting in "High quality, Prompt Delivery, Aggressive Price", we have established long-term cooperation with clientele from both equally overseas and domestically and get new and old clients' higher comments for Online Manufacturer for melamine gift ashtray for Pretoria Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Georgia , Iran , Mauritius , Immediate and expert after-sale service supplied by our consultant group has happy our buyers. Comprehensive Info and parameters from the merchandise will probably be sent to you for any comprehensive acknowledge. Free samples may be delivered and company check out to our corporation. n Morocco for negotiation is constantly welcome. Hope to get inquiries type you and construct a long-term co-operation partnership.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Yes …..Particularly this video shows about Areca Leaves plates making/Areca Leaf spoon and Tea Cup Making making/Banana fibre extraction/Banana fibre mats/Coir Pot Making ….Since we are in the industry from 1999. For more info visit us on http://ecogreenunit.org
This company can be well to meet our needs on product quantity and delivery time, so we always choose them when we have procurement requirements.










