Online Exporter melamine two tone cups for Mauritius Factory
Online Exporter melamine two tone cups for Mauritius Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 380ml Melamine Two Tone Cups |
| Item No. | CP007 |
| Shape | Round |
| Body Color | Coloful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 9 cm |
| Width | 9 cm |
| Height | 9.2 cm |
| Capacity | 380 ml |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7 |
| Shipping Weight (kg) | 8.2 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
We have been ready to share our knowledge of advertising worldwide and recommend you suitable products at most aggressive costs. So Profi Tools present you ideal price of money and we've been ready to create with each other with Online Exporter melamine two tone cups for Mauritius Factory, The product will supply to all over the world, such as: Buenos Aires , Guatemala , Cannes , we rely on own advantages to build a mutual-benefit commerce mechanism with our cooperative partners. As a result, we have gained a global sales network reaching the Middle East, Turkey, Malaysia and Vietnamese.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
We introduce ourselves as manufacturers and exporters of Pakistan Marble, Onyx and Granite. Kindly visit our website for more products and details: http://majidbros.com/pages/handicrafts/book_end.php
Email: info@majidbros.com
The company has a good reputation in this industry, and finally it tured out that choose them is a good choice.










