One of Hottest for melamine windproof ashtray to Manchester Manufacturer
One of Hottest for melamine windproof ashtray to Manchester Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Windproof Ashtray |
| Item No. | AT001 |
| Shape | Round |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 20pcs/box,40pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14.5 cm |
| Width | 14.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.8 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
We take pleasure in an exceptionally excellent status between our buyers for our superb merchandise good quality, aggressive price tag and the greatest support for One of Hottest for melamine windproof ashtray to Manchester Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Guatemala , Burundi , Turkey , Our company insists on the principle of "Quality First, Sustainable Development", and takes "Honest Business, Mutual Benefits" as our developable goal. All members sincerely thank all old and new customers' support. We will keep working hard and offering you the highest-quality products and service.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Read More http://amzn.to/1hyjcuQ
Picnic at Ascot Surrey Picnic Basket for 2 with Blanket and Coffee Brown Wicker/Blue Stripe
Product Features
Hand crafted full reed natural willow
Designed and assembled in the usa
Includes blanket and coffee set
Glass wine glasses
10-inch melamine plates
It is not easy to find such a professional and responsible provider in today's time. Hope that we can maintain long-term cooperation.











