OEM/ODM Manufacturer melamine soup bowl for Florida Factory
OEM/ODM Manufacturer melamine soup bowl for Florida Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Round Melamine Soup Bowl |
| Item No. | BW286 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,48set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.3 cm |
| Width | 20.3 cm |
| Height | 5.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.4 |
| Shipping Weight (kg) | 9.8 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
We are experienced manufacturer. Wining the majority of the crucial certifications of its market for OEM/ODM Manufacturer melamine soup bowl for Florida Factory, The product will supply to all over the world, such as: South Korea , Madagascar , Chile , To work with an excellent items manufacturer, our company is your best choice. Warmly welcome you and opening up the boundaries of communication. We are the ideal partner of your business development and look forward to your sincere cooperation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
After standing Sonja up for a sunbathing date, Ramona decides to spill Sonja’s financial secrets all over the Hamptons. Meanwhile, back in New York, Kristen meets with a new modeling agent, and is shocked to learn that her modeling days may be over. Ramona tries to get Sonja to face her financial problems to no avail. When Sonja is stood up by her 23-year-old boy toy, she suspects that Ramona had something to do with it. Kristen and Ramona make a splash at the girls’ spa day when they get into a heated argument.
We have been cooperated with this company for many years, the company always ensure timely delivery ,good quality and correct number, we are good partners.










