OEM/ODM Manufacturer 8inch Melamine Fruit Plate Export to Ukraine
OEM/ODM Manufacturer 8inch Melamine Fruit Plate Export to Ukraine Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Melamine Fruit Plate |
| Item No. | PT005 |
| Shape | Apple |
| Body Color | Yellow/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.5 cm |
| Width | 19 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 11.2 |
| Shipping Weight (kg) | 12.4 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
We've got a really efficient group to deal with inquiries from prospects. Our purpose is "100% customer fulfillment by our product excellent, price & our group service" and enjoy a superb track record amid clientele. With many factories, we can easily deliver a wide selection of OEM/ODM Manufacturer 8inch Melamine Fruit Plate Export to Ukraine, The product will supply to all over the world, such as: Luxemburg , Algeria , Pakistan , Our products have won an excellent reputation at each of the related nations. Because the establishment of our firm. we have insisted on our production procedure innovation together with the most recent modern day managing method, attracting a sizable quantity of talents within this industry. We regard the solution good quality as our most vital essence character.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
This a TVC made by students of Bangladesh university of Professionals (BUP), for intra creadive ’15. Team – Second String .. enjoy
Here you can see a short slideshow of the process of making the model bowl from a medieval tavern, in 1:15 scale.
You can see my Medieval Tavern Project in progress here: http://atriellme.deviantart.com/gallery/53540563/Medieval-Tavern
You can see also my finished Armory Hall Project here: http://atriellme.deviantart.com/gallery/51402849/Armory-Of-The-Children-Of-Heaven
And my finished Dark Library Project here: http://atriellme.deviantart.com/gallery/50045595/Dark-Magic-Library
The company can keep up with the changes in this industry market, product updates fast and the price is cheap, this is our second cooperation, it's good.











