OEM/ODM China melamine soap dish Supply to Luxemburg
OEM/ODM China melamine soap dish Supply to Luxemburg Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5.5inch Triangle Melamine soap dish |
| Item No. | PT223 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.4 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Benefits of Melamine Dinnerware
The corporation upholds the philosophy of "Be No.1 in excellent, be rooted on credit rating and trustworthiness for growth", will proceed to provide aged and new buyers from home and abroad whole-heatedly for OEM/ODM China melamine soap dish Supply to Luxemburg, The product will supply to all over the world, such as: Afghanistan , Uruguay , Zambia , Based on products and solutions with high quality, competitive price, and our full range service, we have accumulated experienced strength and experience, and we've built up a very good reputation in the field. Along with the continuous development, we commit ourselves not only to the Chinese domestic business but also the international market. May you moved by our high quality items and passionate service. Let's open a new chapter of mutual benefit and double win.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
We just hit 500000 subscribers! Huge thanks to all of you for supporting our channel! To celebrate we thought we’d share with you our brand new trailer, let us …
Read More http://amzn.to/1hyjcuQ
Picnic at Ascot Surrey Picnic Basket for 2 with Blanket and Coffee Brown Wicker/Blue Stripe
Product Features
Hand crafted full reed natural willow
Designed and assembled in the usa
Includes blanket and coffee set
Glass wine glasses
10-inch melamine plates
We always believe that the details decides the company's product quality, in this respect, the company conform our requirements and the goods are meet our expectations.











