OEM Supplier for melamine waste bin to Philadelphia Manufacturer
OEM Supplier for melamine waste bin to Philadelphia Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine Waste Bin |
| Item No. | CP104 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20 cm |
| Width | 20 cm |
| Height | 27 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.1 |
| Shipping Weight (kg) | 9.6 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
With advanced technologies and facilities, strict high quality regulate, reasonable price tag, excellent support and close co-operation with shoppers, we have been devoted to furnishing the best benefit for our buyers for OEM Supplier for melamine waste bin to Philadelphia Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Portland , Netherlands , Costa Rica , We care about every steps of our services, from factory selection, product development & design, price negotiation, inspection, shipping to aftermarket. We have implemented a strict and complete quality control system, which ensures that each product can meet quality requirements of customers. Besides, all of our products have been strictly inspected before shipment. Your Success, Our Glory: Our aim is to help customers realize their goals. We are making great efforts to achieve this win-win situation and sincerely welcome you to join us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
We did the SMOOTHIE CHALLENGE!
Hope you enjoy!
We post NEW VIDEOS EVERY TUESDAY!
Live YouNow Broadcasts Every Tuesday Check our Twitter for the time
younow.com/merrelltwins
Check Out Our Other Challenge Videos:
COTTON BALL:
DON’T POP IT:
CHUBBY BUNNY & CINNAMON
Subscribe to our channel and like this video! ![]()
Follow Us on Twitter & Instagram:
TWITTER: https://twitter.com/VanessaMerrell
TWITTER: https://twitter.com/veronicamerrell
INSTAGRAM: http://instagram.com/vanessamerrell
INSTAGRAM:http://instagram.com/veronicamerrell
FACEBOOK: https://www.facebook.com/MerrellTwins
WEHEARTIT https://www.weheartit.com/merrelltwins
www.merrelltwins.com
SNAPCHAT: merrelltwins
Merrell Twins Mail Box:
5737 Kanan Road #536
Agoura Hills, CA 91301
merrelltwins@yahoo.com
NOTE: YOU CAN’T GET A DRY ERASE BOARD WITH JUST ANY PLAIN WHITE COLORED BOARD! It needs to be acrylic coated! Sorry if that wasn’t clear enough.
Synopsis:
Here’s how to create an inexpensive and easy dry erase board, saving you hundreds of dollars and using some simple materials you can easily purchase from a home supply store!
You’ll need:
White Acrylic Panel
Wood Screws
Washers
Dry Erase Markers & Eraser
Tip: Measure your wall space you want to occupy with your dry erase board and get your panel board cut correctly BEFORE you take it home! This saves you the hassle of breaking out the saw and is EXTREMELY convenient!
Facebook: TravelerTraveler
Twitter: @HouseholdHacker .
.
Serious Business Inquiries Only: contact@householdhacker.com
-~-~~-~~~-~~-~-
NEWEST VIDEO: 10 Ways To Reuse Soda Cans In Your Home
-~-~~-~~~-~~-~-
Reasonable price, good attitude of consultation, finally we achieve a win-win situation,a happy cooperation!











