OEM Supplier for melamine rectangle tray to Detroit Importers
OEM Supplier for melamine rectangle tray to Detroit Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 17inch Melamine Rectangle Tray |
| Item No. | TR080 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 43.2 cm |
| Width | 32 cm |
| Height | 1.7 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We attempt for excellence, provider the customers", hopes to be the most beneficial cooperation team and dominator enterprise for staff, suppliers and shoppers, realizes value share and continuous advertising for OEM Supplier for melamine rectangle tray to Detroit Importers, The product will supply to all over the world, such as: Rwanda , Holland , Netherlands , All our staffs believe that: Quality builds today and service creates future. We know that good quality and the best service are the only way for us to achieve our customers and to achieve ourselves too. We welcome customers all over the word to contact us for future business relationships. Our products are the best. Once Selected, Perfect Forever!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
I created this video using my Logitech Pro 9000 webcam software. Another Goodwill find, Japanese serving trays
Guangzhou Guonuo Automation Equipment Co., Ltd. Our website:http://www.guonuopack.com
Problems can be quickly and effectively resolved, it is worth to be trust and working together.











