OEM Factory for melamine windproof ashtray Supply to Lithuania
OEM Factory for melamine windproof ashtray Supply to Lithuania Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Windproof Ashtray |
| Item No. | AT001 |
| Shape | Round |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 20pcs/box,40pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14.5 cm |
| Width | 14.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.8 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
We have now a hugely efficient team to deal with inquiries from buyers. Our goal is "100% client gratification by our solution high-quality, rate & our team service" and take pleasure in a great popularity among clients. With several factories, we will provide a wide assortment of OEM Factory for melamine windproof ashtray Supply to Lithuania, The product will supply to all over the world, such as: Johannesburg , Los Angeles , Cape Town , We adhere to the honest, efficient, practical win-win running mission and people-oriented business philosophy. Excellent quality, reasonable price and customer satisfaction are always pursued! If you are interested in our products, just try to contact us for more details!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Just a review video covering some of the molds I used for making my resin pieces, plus show-offs of some finished pieces from the molds. Look below for links to where I bought them.
Batman: http://www.amazon.com/gp/product/B00JPIQSEU?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o03_s00
Serenity: http://www.thinkgeek.com/product/1867/?srp=5
Skull and Crossbones: http://www.amazon.com/gp/product/B0014A6BY4?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o03_s00
Gummy Bear: http://www.thinkgeek.com/product/ee56/?srp=2
Tetris: http://www.amazon.com/gp/product/B008NZHFPM?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o03_s00
Loot Crate Marvel: http://www.amazon.com/Marvel-Avengers-Cube-Tray-Crate/dp/B015T7YDUG
Dr. Who: http://www.thinkgeek.com/product/f247/?srp=1
Star Trek: http://www.amazon.com/gp/product/B00KWBHH2Q/ref=pd_lpo_sbs_dp_ss_1?pf_rd_p=1944687582&pf_rd_s=lpo-top-stripe-1&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B00FS1S3CS&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=1QDNJ581CCA1VGXDTY0F
Places to find me:
+Website: www.foxbones.com
+Etsy: https://www.etsy.com/shop/FoxBonesStudio
+Facebook: https://www.facebook.com/safetypinner/
+Instagram: @SafetyPinner
+Snapchat: fallingaction
+Periscope: @SafetyPinner
+Crafty Amino: @SafetyPinner
Music: “Der Kleber Sting” by Kevin MacLeod, www.incompetech.com
Japanese journalist secretly investigates fake eggs made from chemicals in China.
http://en.secretchina.com/realchina/3455.html
A nice supplier in this industry, after a detail and careful discussion, we reached a consensus agreement. Hope that we cooperate smoothly.











