OEM Factory for melamine pet scoop to Finland Factories
OEM Factory for melamine pet scoop to Finland Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 1 CUP Melamine Pet Scoop |
| Item No. | PE018 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18.7 cm |
| Width | 8.5 cm |
| Height | 5.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.6 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
All we do is usually connected with our tenet " Consumer initial, Rely on 1st, devoting around the food stuff packaging and environmental safety for OEM Factory for melamine pet scoop to Finland Factories, The product will supply to all over the world, such as: Bogota , Puerto Rico , Hyderabad , we have all day online sales to make sure the pre-sale and after-sale service in time. With all these supports, we can serve every customer with quality product and timely shipping with highly responsibility. Being a young growing company, we might not the best, but we are trying our best to be your good partner.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.canonburyantiques.com/pages/subcat_page.php?titlecat=SILVERPLATE&idp=&titlesbcat=TRAYS
Silver Plate Victorian Butlers Tray Faux Tortoiseshell Trays
FOLLOW ME ON INSTAGRAM =D http://instagram.com/andreaschoice
Facebook me!
http://www.facebook.com/AndreasChoice
Stuff in video:
exfoliating buffer from sally’s
Dove deodorant
Sugaring wax recipe:
2 cups sugar
1/4 cup water 1/4
cup lemon juice (FROM REAL LEMONS preferably)
Baking soda paste:
-mix baking soda and water until you have a paste… apply.. leave on for 10-15 mins, rinse
Apple cider vinegar:
-wipe with cotton ball, towelette, etc…no need to rinse
potato juice:
either blend it into a paste, or just cut the potato open. Juice should come right out. (twss)
baking soda deodorant
-Just apply to underarms
Links:
My Blog:
http://andreaschoiceonline.com
TWITTER!
http://twitter.com/AndreasChoice
TUMBLR:
http://andreaschoice.tumblr.com
Twitpic (Phone photos):
http://twitpic.com/photos/AndreasChoice
DailyBooth (webcam photos):
http://dailybooth.com/andreaschoice
Chick Approved:
http://chickapproved.com/partner/andreaschoice
Or, See all of my profiles here:
http://itsmyurls.com/andreaschoice
This is a honest and trustworthy company, technology and equipment are very advanced and the prodduct is very adequate, there is no worry in the suppliment.











