OEM Factory for melamine gift ashtray for Swedish Factories
OEM Factory for melamine gift ashtray for Swedish Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Benefits of Melamine Dinnerware
Our merchandise are commonly identified and dependable by end users and will meet continually altering financial and social desires for OEM Factory for melamine gift ashtray for Swedish Factories, The product will supply to all over the world, such as: Borussia Dortmund , Vancouver , Bangladesh , On today, we've got customers from all over the world, including USA, Russia, Spain, Italy, Singapore, Malaysia, Thailand, Poland, Iran and Iraq. The mission of our company is to deliver the highest quality products with best price. We've been looking forward to doing business with you!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Manual Paper Plate / Dona Making Machine
Special feature:- Heavy Duty , Least consumption of electricity, 0% maintenance, high quality
Manual Paper Plate Machine capasity (2″inch-16″Inch)
This is a manual paper plate/dona machine, You can change the mould according to your requirement. you can use any type of paper (laminated or no laminated),it should be in cutting,circle.
Contact us:-
SOKHI INDUSTRIES
11, Dilbagh Nagar, Street No. 1,
Near Water Tank ,Namdhari Kanda,
Tarn Taran Road , Amrisar -143006,
Punjab , India
Mob: +91 9646550402, +91 9463446551
Office : +91 183 2481346.
www.sokhiindustries.com
Email:sokhiind@yahoo.com , mail@sokhiindustries.com
Update: many people have commented, “Just get contacts.” Did you know that LASIK has been found to be safer than long-term contact use? The truth can be surprising! And truth matters. See the experts at Slade & Baker Vision.
—————-
Stephen Slade MD, laser cataract and LASIK specialist in Houston, Texas, www.visiontexas.com and www.lasercataractsurgery.com, presents a video showing the removal of iris implants for eye color. The patient had the implants done overseas, they are not approved in the US. The patient presented to us with with raised pressure, inflammation, loss of corneal cells, loss of iris tissue and loss of vision. After removal, the vision, pressure and inflammation improved.
The company comply with the contract strict, a very reputable manufacturers, worthy a long-term cooperation.










