OEM Customized wholesale halloween melamine dinnerware to Costa rica Importers
OEM Customized wholesale halloween melamine dinnerware to Costa rica Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | Halloween Melamine Dinnerware |
| Item No. | TZ007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 49.4 cm |
| Width | 20.5 cm |
| Height | 2.2 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.2 |
| Shipping Weight (kg) | 6.3 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Top Ten Power Toothbrushes
We normally follow the basic principle "Quality Initial, Prestige Supreme". We've been fully committed to offering our consumers with competitively priced good quality merchandise, prompt delivery and professional support for OEM Customized wholesale halloween melamine dinnerware to Costa rica Importers, The product will supply to all over the world, such as: Bangkok , Guinea , Colombia , Our factory covers an area of 12,000 square meters, and has a staff of 200 people, among which there are 5 technical executives. We are specialized in producing.We have rich experience in export. Welcome to contact us and your enquiry will be replied as soon as possible.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
It’s hard to eat less when your plate isn’t cooperating. Meet HALVED, a tongue in cheek dinnerware set that is funny and useful.
HALVED is exactly what it is- a ceramic plate, mug and bowl set that has been halved.
It comes in 5 colours- green, blue, yellow, white and brown (only 3 colours shown).
We’ve launched HALVED project on Kickstarter, so if you’re interested, go to our kickstarter page and help us fund it.
http://okdermo.com/product/skinlite-cream-20g
Buy Original SkinLite Cream online with Worldwide shipping, Tri Luma generic cream.
———————————————————————————
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCcNpWXASh9OyDgHh9kkV-Fg
Instagram: https://www.instagram.com/okdermo/
Facebook: https://www.facebook.com/OKdermocom-Skin-Care-Products-Anti-age-Anti-acne-Skin-bleaching-more-421533508056105/
Site/Store: www.OKDERMO.com
———————————————————————————
OKDERMO.com – only genuine products with Worldwide Shipping!
SkinLite Cream is the best solution against:
- Hyperpigmented skin, Dark spots on skin
- Skin discolorations associated with pregnancy
- Lightens light brown color patches on skin
- Removes dark spots, brightens the skin
- Age spots, melasma, chloasma
- Skin trauma, sunburn, birth control pills
- Protects from harmful sun rays
- Hormone replacement therapy during menopause
http://okdermo.com/product/skin-lite-hydroquinone-tretinoin-mometasone-furoate-cream
Skinlite Cream is prescribed for the treatment of dry, rough patches and tiny bumps on skin, lightens light brown color patches on skin, age spots, skin discolorations associated with pregnancy, skin trauma, birth control pills along with several other problems. Skinlite Cream contains the salts Hydroquinone, Mometasone, Tretinoin as active ingredients. It is available in cream form. Zydus Cadila manufactures Skinlite Cream. Detailed information related to Skinlite Cream’s uses, composition, dosage, side effects and reviews is as follows:
HOW TO USE SKINLITE CREAM:
Skinlite Cream is used in the treatment, control, prevention, & improvement of the following diseases, conditions and symptoms:
Dry, rough patches and tiny bumps on skin
Lightens light brown color patches on skin
Age spots, Skin trauma, Birth control pills
Skin discolorations associated with pregnancy
Hormone replacement therapy during menopause
Skin inflammation, Skin itching, Allergic reactions
Eczema, Psoriasis, Hay fever, Acne, Wrinkles
White blood cells cancer
HOW SKINLITE CREAM WORKS:
Skinlite Cream improves the patient’s condition by performing the following functions on the body:
Reducing the accumulation of skin pigment and hampers important processes within the cells.
Reducing the production of substances in the body that cause inflammation and allergies.
Slowing the growth of diseased blood cells.
SKINLITE CREAM COMPOSITION:
Skinlite Cream is composed of the following salts:
Hydroquinone (0.2%)
Mometasone (0.1%)
Tretinoin (0.025%)
Hope that the company could stick to the enterprise spirit of "Quality, Efficiency, Innovation and Integrity", it will be better and better in the future.










