OEM China High quality halloween melamine dinnerware to Wellington Manufacturers
OEM China High quality halloween melamine dinnerware to Wellington Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | Halloween Melamine Dinnerware |
| Item No. | TZ007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 49.4 cm |
| Width | 20.5 cm |
| Height | 2.2 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.2 |
| Shipping Weight (kg) | 6.3 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Bear "Customer first, High quality first" in mind, we perform closely with our consumers and provide them with efficient and experienced services for OEM China High quality halloween melamine dinnerware to Wellington Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Jersey , Lithuania , Algeria , Look forward to the future, we'll focus more on the brand building and promotion . And in the process of our brand global strategic layout we welcome more and more partners join us, work together with us based on mutual benefit. Let's develop market by fully utilizing our in depth advantages and strive for building.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.vitalitymassage.net/millethullpillows.html
Natural cutting board for sewing! No BPA! (Bisphenol-A) Smells like wood. It is wood! Rock maple! Sweet! No more stink! Yea! The Olfa cutting wheel is a good tool but the cutting board is toxic! You’ve learned how to sew. You’ve learned how to oil a sewing machine… Now learn about the natural way to cut fabric. —————————–
Thanks for watching my videos! Here are some links to products on my website:
Millet hull pillows: http://www.brettsnaturalhealth.com/product/organic-millet-pillows/
Adjustable orthotics: http://www.brettsnaturalhealth.com/product/adjustable-orthotics-2/
Soother & Foot Friend tools: http://www.brettsnaturalhealth.com/product/soother-massage-tools/
Wood rollers: http://www.brettsnaturalhealth.com/product/wooden-body-rollers-massage-tools/
Lanna rollers: http://www.brettsnaturalhealth.com/product/lanna-roller-wooden-body-roller/
Back supports: http://www.brettsnaturalhealth.com/product/back-support/
Friend me on Facebook: https://www.facebook.com/Healthvideos4u
Make a donation: http://www.brettsnaturalhealth.com/donate/ Thanks so much!
Buy anything on Amazon and I’ll make a commission! Any Amazon affiliate product link on my site connects you to Amazon where I’ll make 6% of ANYTHING you buy at that time! Thank you! http://www.brettsnaturalhealth.com/product/clay-ice-pack-excellent-non-toxic/
Wedging clay for a large ceramic platter will eliminate air pockets that can destroy a piece in the kiln. Learn how to wedge clay with expert tips from a master …
This manufacturer can keep improving and perfecting products and service, it is in line with the rules of market competition, a competitive company.










