New Delivery for melamine rectangle tray to Iran Manufacturer
New Delivery for melamine rectangle tray to Iran Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 17inch Melamine Rectangle Tray |
| Item No. | TR080 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 43.2 cm |
| Width | 32 cm |
| Height | 1.7 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Benefits of Melamine Dinnerware
Our firm aims to operating faithfully, serving to all of our consumers , and working in new technology and new machine continually for New Delivery for melamine rectangle tray to Iran Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: United Arab emirates , Rome , Somalia , With a team of experienced and knowledgeable personnel, our market covers South America, the USA, the Mid East, and North Africa. Many customers have become our friends after good cooperation with us. If you have the requirement for any of our products, please contact us now. We are looking forward to hearing from you soon.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Visit us : Dynawareplastic.com
Location : Thailand
DYNAWARE is Containers, namely, all purpose portable household containers, cast stone containers for household and garden use, container for household or kitchen use not of precious metal, container for household use, namely, glass bulbs and globes; containers for ice, household containers for foods, plastic safety caps for medicine containers, portable plastic containers for storing household and kitchen goods, pressurized and gravity operated watering and nutrient feeding containers, soap containers, ther
Hope you guys enjoy !
Thank you for watching : )
The Florilegium Collection from Thomas Paul is made of durable melamine and features striking floral images. Available at OrangeandPear.com.
The company account manager has a wealth of industry knowledge and experience, he could provide appropriate program according our needs and speak English fluently.










