Massive Selection for melamine salad bowl for Belize Factory
Massive Selection for melamine salad bowl for Belize Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Salad Bowl |
| Item No. | BW260 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.2 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 6.7 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
we can easily offer you high-quality products and solutions, competitive rate and very best shopper support. Our destination is "You come here with difficulty and we give you a smile to take away" for Massive Selection for melamine salad bowl for Belize Factory, The product will supply to all over the world, such as: Czech Republic , Guyana , Amsterdam , We strive for excellence, constant improvement and innovation, is committed to make us the "customer trust" and the "first choice of engineering machinery accessories brand" suppliers. Choose us, sharing a win-win situation!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Peppa pig and george pig go swimming with Daddy & Mummy Pig.
Subscribe: https://goo.gl/vocHbr
This game is part of the Peppa Pig Holiday app which is available to download from iTunes, Amazon & Google app store.
http://www.p2games.co.uk/peppa-pig-holiday
Please watch our other Peppa Pig videos:
Peppa Pig Dressing up:
Peppa pig making Ice Cream:
Peppa pig playing Tug Of War:
Peppa Pig playing Long Jump:
Peppa Pig playing Obstacle race:
PEPPA PIG WORLD ☀ ALL RIDES AND ATTRACTIONS at Paulton’s Park:
Subscribe for Surprises – https://goo.gl/vocHbr
Please Share this video with your family and friends. Thank you!
Please visit our Channel for more videos – https://www.youtube.com/c/LittleWondersTV
❤ Follow Us ❤
Facebook: http://on.fb.me/1686Muv
Twitter: https://goo.gl/s50ZUA
Google Plus: https://goo.gl/hoJwgY
Blogger: http://goo.gl/w0L3iu
Instagram: https://goo.gl/m0lOMq
Pinterest: https://goo.gl/PFr8kx
This video is pulp molding machine to produce egg tray, just change the mold in the forming system, this kind of machine also can produce bottle tray.
Other product are egg carton, egg box, egg tray, fruit tray, bottle tray, paper shoe stretcher, agricultural seedling tray, industrial production packing, paper medical disposable trays etc..
Our website is www.eggtraymachine-sh.com / More informations about the machine please send email to: vanillashuanghuan@shjxsbkf.com.cn vanillashuanghuan@gmail.com / Phone Number: 0086-15673277080 / Skype: vanilla.ling
Product variety is complete, good quality and inexpensive, the delivery is fast and transport is security, very good, we are happy to cooperate with a reputable company!











