Manufacturer for melamine promotional gift to Hungary Factory
Manufacturer for melamine promotional gift to Hungary Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | Melamine Promotinal Gift |
| Item No. | BW250 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 48sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 14 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.3 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
Sticking for the principle of "Super Quality, Satisfactory service" ,We have been striving for being a superb small business partner of you for Manufacturer for melamine promotional gift to Hungary Factory, The product will supply to all over the world, such as: Guyana , Nepal , Muscat , The working experience in the field has helped us forged a strong relations with customers and partners both in domestic and international market. For years, our products and solutions have been exported to more than 15 countries in the world and have been widely used by customers.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.foodservicewarehouse.com/american-metalcraft/pts9/p354664.aspx
This video features the American Metalcraft (PTS9) 8″ Mirage Serving Tong. These serving tongs are perfect for any buffet, catering event, or salad line. The, single piece, stainless steel construction will provide years of service.
FoodServiceWarehouse.com has been a leading online dealer of restaurant equipment and supplies since 2006. With over 250,000 products onsite and an industry leading education center, FSW offers you the information, tools, and service you need to help your establishment flourish.
For more information, visit us online at http://www.FoodServiceWarehouse.com, or give us a call at 1-877.877.4379
CALL 24X7 CASTUMER CARE 0808130-8899 089235-42268 093199-33241 9456624895 Low Price Machinery For Sale Thermocol Dona-Plate Machine, Disposable Glass Machines, Paper Dona-Plate Machines, Paper Cup Machines, Food Processing Machines, Plastic Product Making Machine, Textile Machineries, Different Pouch Packaging Machines, Mineral Water, Note Book Making Machine, Melamine Crockery Machine, Interlocking Machine, Candle Machine, Bakery Machines 2000 Machines Etc.…@34,999/Onwards
0% Finance
Free Training/Marketing Agreements & up to 25% off
Apna Full Name-Address, Email.id Sms Kre. NAVED AHMED (MANAGING DIRECTOR)
S. K. ENGINEERS
102 GARDEN CITY NEAR AKASH TOVER
OPP HDFC BANK PAWAN VIHAR COLONY GATE ,BISALPUR CHAURAHA,
UNIVERCITY ROAD
BAREILLY (U.P) WEBSIDE LOGIN KAREY www.skengineers.info , www.smallscaleindustries.in email karey skengineersbly@gmail.com CALL NAVED AHMED 08755011715 AYAZ 07037593408 SUMIT 07037593408 MUMTAZ 07037593218 CALL TIME 10 AM TO 6 PM NOTE WE HAVE NOT ANY BRANCH PAPER PLASTIC THERMOFARMING GLASS CUP /FOODS & 2000 MACHINERY ETC COUNTECT NAVED AHMED S K ENGINEERS BAREILLY U.P HOTEL YA TAXE AUTORIKSHA KE ENQUIRE KE LIA HAME BAREILLY ROADWAYS YA RAILWAY STATION SE HAME CALL / SMS / WHATSAPP KAREY MOBILE NO 09412292815 08755011715
This supplier's raw material quality is stable and reliable, has always been in accordance with the requirements of our company to provide the goods that quality meet our requirements.










