Lowest Price for melamine butter knife Wholesale to Argentina
Lowest Price for melamine butter knife Wholesale to Argentina Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Butter Knife |
| Item No. | FW002 |
| Shape | Knife |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24pcs/box,192pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15 cm |
| Width | 2.6 cm |
| Height | 0.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
We emphasize progress and introduce new merchandise into the market each and every year for Lowest Price for melamine butter knife Wholesale to Argentina, The product will supply to all over the world, such as: Sri Lanka , Wellington , Jakarta , We'll initiate the second phase of our development strategy. Our company regards "reasonable prices, efficient production time and good after-sales service" as our tenet. If you are interested in any of our products and solutions or would like to discuss a custom order, make sure you feel free to contact us. We've been looking forward to forming successful business relationships with new clients around the world in the near future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Shop Denby at the Dining amp; Entertaining store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices save up to 50 …
For more details please visit: http://po.st/YGczgh Thank You!
Great Denby 16-Piece Azure Coast Dinner Set Set of 4 Dinnerware Sets Review
Denby 16-Piece Azure Coast Dinner Set Set of 4 Dinnerware Sets For Sale
Denby 16-Piece Azure Coast Dinner Set Set of 4 Dinnerware Sets Unboxing
Review Denby 16-Piece Azure Coast Dinner Set Set of 4 Dinnerware Sets Product
https://www.youtube.com/watch?v=aKVPmSyVaZE
Les fumeurs vont adorer ce petit gadget en forme de Magic 8 Balle : un cendrier insolite ! Ce petit objet déco en mélamine emprisonnera vos mégots afin d’éviter que les odeurs de tabac ne se diffusent… Chic et pratique !
http://www.logeekdesign.com/gadgets-insolites/2619-cendrier-boule-de-billard-n8-en-melamine.html
The customer service staff's attitude is very sincere and the reply is timely and very detailed, this is very helpful for our deal,thank you.











