Hot-selling attractive price melamine cat bowl to Egypt Factories
Hot-selling attractive price melamine cat bowl to Egypt Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Cat Bowl |
| Item No. | PE019 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.5 cm |
| Width | 11.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.6 |
| Shipping Weight (kg) | 10.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
"Sincerity, Innovation, Rigorousness, and Efficiency" is definitely the persistent conception of our corporation to the long-term to establish alongside one another with customers for mutual reciprocity and mutual profit for Hot-selling attractive price melamine cat bowl to Egypt Factories, The product will supply to all over the world, such as: Lithuania , Southampton , Angola , With strong technical strength and advanced production equipment, and SMS people purposefully , professional, dedicated spirit of enterprise. Enterprises took the lead through the ISO 9001:2008 international quality management system certification, CE certification EU ; CCC.SGS.CQC other related product certification. We look forward to reactivating our company connection.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Rose demonstrates how to make Cheese Stack, using Telegraph Hill Date Olive and Orange Relish, Extra Virgin Olive Oil and Olive Dukkah.
Remove cream cheese from container. Line dish with cling wrap. Slice cream cheese into 3rds and place one 3rd back into container and spread with Date Olive and Orange Relish. Place another layer of cheese on top and spread with more Date Olive & Orange Relish. Top with another layer of cheese and cover with the cling wrap. Refrigerate. When ready to use, turn onto plate remove from container and cling wrap and spread with olive dukkah and drizzle with the Extra Virgin Olive Oil.
Serve on a platter with fresh bread, crostini or crackers.
You can substitute Tapenade or Smoked Tomato and Olive Pesto for the Relish.
All New Zealand!!
説明
As an international trading company, we have numerous partners, but about your company, I just want to say, you are really good, wide range, good quality, reasonable prices, warm and thoughtful service, advanced technology and equipment and workers have professional training, feedback and product update is timely, in short, this is a very pleasant cooperation, and we look forward to the next cooperation!











