Hot-selling attractive melamine two tone ashtray to Saudi Arabia Manufacturer
Hot-selling attractive melamine two tone ashtray to Saudi Arabia Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 12.9 cm |
| Width | 12.9 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
We insist on offering good quality generation with very good business enterprise concept, honest income as well as best and fast assistance. it will bring you not only the premium quality product or service and huge profit, but probably the most significant is usually to occupy the endless market for Hot-selling attractive melamine two tone ashtray to Saudi Arabia Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Peru , Toronto , America , our qualify products have good reputation from the world as its most competive price and our most advantage of after-sale service to the clients.we hope we can provide a safe, environmental products and super service to our clients from all of the world and establish strategic partnership with them by our professional standards and unremitting efforts.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
carton mass production die making wood cutting machine
tel: 0086-13549354183
QQ: 2355895767
E-mail: sales02@cutcnccam.com
Skype: trinityhu
ICQ: 627-696-000
Yahoo: trinitylyzb@yahoo.com
MSN: trinityhu@hotmail.com
www.packagingmachiney.com
Everyone enjoys an ice cream social, Zak has products for enjoying this treat at home, with friends and even on the go. Our ice-cream collection is served in multiple colors to fit your flavor.
From Duo bowls and their festive two-tone design to the Fluted bowls that are a modern take on the classic Soda Shoppe design and the Fresco bowls with their deep sides for those people who can’t get enough, Zak has an ice cream bowl that is sure to satisfy anyone’s cravings! And of course, no ice cream bowl would be complete without a coordinating spoon, which is why Zak has durable melamine spoons to complement all of its festive bowls. All you need now, is the ice cream! http://bit.ly/1GioFm0
It is a very good, very rare business partners, looking forward to the next more perfect cooperation!











