Hot-selling attractive melamine cake stand Wholesale to Holland
Hot-selling attractive melamine cake stand Wholesale to Holland Detail:
| Specification | |
| Item Name | 13.75inch Melamine Cake Stand |
| Item No. | TR001 |
| Shape | Round |
| Body Color | Colorful |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 1pcs/box,2pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 35 cm |
| Width | 35 cm |
| Height | 15 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 1.4 |
| Shipping Weight (kg) | 2.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
To create more value for customers is our business philosophy; customer growing is our working chase for Hot-selling attractive melamine cake stand Wholesale to Holland, The product will supply to all over the world, such as: Canada , Finland , Chile , Welcome to visit our company, factory and our showroom where displays various products that will meet your expectation. Meanwhile, it is convenient to visit our website, and our sales staff will try their best to provide you the best service. Please contact us if you need more information. Our aim is to help customers realize their goals. We are making great efforts to achieve this win-win situation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Created with Vintagio
Manufactuer and Supplier of Eyecatching Trophies, Awards, Plaques, Coporate Gifts, Acrylic Trophy, Brass Trophy, Wooden Tropy..
Corporate Gifts & Promotional Products..For contact ; 8498925423
The product classification is very detailed that can be very accurate to meet our demand, a professional wholesaler.











