Hot sale reasonable price melamine dog bowl for Kuwait Factory
Hot sale reasonable price melamine dog bowl for Kuwait Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 7inch Melamine Dog Bowl |
| Item No. | PE020 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 17 cm |
| Width | 20.4 cm |
| Height | 6.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10.5 |
| Shipping Weight (kg) | 11.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
We're going to dedicate ourselves to offering our esteemed shoppers with the most enthusiastically considerate solutions for Hot sale reasonable price melamine dog bowl for Kuwait Factory, The product will supply to all over the world, such as: Istanbul , Sri Lanka , Belgium , Our company regards "reasonable prices, efficient production time and good after-sales service" as our tenet. We hope to cooperate with more customers for mutual development and benefits. We welcome potential buyers to contact us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Nahian hasan swaccho’s first telecast advertisement… he was only 26 months.. His father is former Sports Editor of Maasranga Television.
That was easily way to modeling a plate in 3ds Max. I hope this tutorial is useful for all of you guys
And please keep staying for my next video tutorials. Don’t forget to subscribe my channel. Thanks..
“Take the Lead ” Music by Kevin MacLeod. Available under the Creative Commons Attribution 3.0 Unported license. Download link:
https://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100695
If you have any questions, please give your comment below or you can also PM me on :
- My Facebook : https://www.facebook.com/wira.penggilapb
- My Instagram : https://www.instagram.com/wiradwis/
The customer service reprersentative explained very detailed, service attitude is very good, reply is very timely and comprehensive, a happy communication! We hope to have a opportunity to cooperate.










