High quality factory melamine popcorn bucket Supply to Puerto Rico
High quality factory melamine popcorn bucket Supply to Puerto Rico Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Square Melamine Popcorn Bucket |
| Item No. | BW269 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 15.6 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 4.5 |
| Shipping Weight (kg) | 5.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We're going to commit ourselves to giving our esteemed buyers using the most enthusiastically considerate solutions for High quality factory melamine popcorn bucket Supply to Puerto Rico, The product will supply to all over the world, such as: Seychelles , venezuela , Madagascar , Profession, Devoting are always fundamental to our mission. We've got always been in line with serving customers, creating value management objectives and adhering to the sincerity, dedication, persistent management idea.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For more details, click here: http://sekut.top/bestseller/-lenox-opal-innocence-carved-20-piece-dinnerware-set-dinnerware-set-B00ECK0AEA.html
In this video I show you the Shop Lenox at the Dining amp; Entertaining store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices, save up to 50 .. Thank You!
Lenox Opal Innocence Carved 20-Piece Dinnerware Set Dinnerware Set…
https://www.youtube.com/watch?v=tJ7UXZ4Tclk
It is really lucky to meet such a good supplier, this is our most satisfied cooperation, I think we will work again!










