High quality factory melamine cake stand Export to Russia
High quality factory melamine cake stand Export to Russia Detail:
| Specification | |
| Item Name | 13.75inch Melamine Cake Stand |
| Item No. | TR001 |
| Shape | Round |
| Body Color | Colorful |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 1pcs/box,2pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 35 cm |
| Width | 35 cm |
| Height | 15 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 1.4 |
| Shipping Weight (kg) | 2.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The key to our success is "Good Product Quality, Reasonable Price and Efficient Service" for High quality factory melamine cake stand Export to Russia, The product will supply to all over the world, such as: Greenland , Portugal , Istanbul , They are sturdy modeling and promoting effectively all over the world. Never ever disappearing major functions within a quick time, it's a have to in your case of fantastic good quality. Guided by the principle of "Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the corporation. ake an excellent efforts to expand its international trade, raise its organization. rofit and raise its export scale. We have been confident that we've been going to have a bright prospect and to be distributed all over the world in the years to come.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
How to make cement weight clamps used for woodworking projects.
Subscribe for weekly woodworking projects: http://www.youtube.com/user/drunkenwoodworker?sub_confirmation=1
Details, photos and plans for this woodworking project: https://goo.gl/QEjoSS
TOOLS / SUPPLIES (Affiliate)
Concrete (similar): http://amzn.to/2acJef0
Rope (similar): http://amzn.to/2ap9Ri7
Melamine (similar): http://amzn.to/2acJv1w
Bucket (similar): http://amzn.to/2ag1AHu
Drill: http://amzn.to/2ag1yQ9
Drywall Screws: http://amzn.to/2apiPps
Camera Used: http://amzn.to/2ag22pt
Audio Mic Used: http://amzn.to/2apjfw5
SUPER SUPPORT / EXTENDED VIDEOS / GIVEAWAYS
http://patreon.com/picciuto
MAKE SOMETHING 2 | VLOG CHANNEL
https://www.youtube.com/c/makesomething2
SHIRTS, STICKERS, PLANS AND MORE!
https://makesomethingstore.com/
PROJECTS, PLANS AND TUTORIALS
https://makesomething.tv/
FOLLOW ME:
https://twitter.com/drunkenwood
https://instagram.com/MakeSomethingTV
http://snapchat.com/add/drunkenwood
https://www.facebook.com/MakeSomethingTV
https://www.pinterest.com/MakeSomethingTV/
OFFICIAL SPONSORS
Micro Jig: http://amzn.to/25oZn4A
Rocker: http://bit.ly/1ocnWA5
David Picciuto
PO Box 2499
Toledo, OH 43606
© Picciuto, LTD
Good quality, reasonable prices, rich variety and perfect after-sales service, it's nice!











