High Efficiency Factory melamine butter knife for Costa rica Manufacturers
High Efficiency Factory melamine butter knife for Costa rica Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Butter Knife |
| Item No. | FW002 |
| Shape | Knife |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24pcs/box,192pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15 cm |
| Width | 2.6 cm |
| Height | 0.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
Using a full scientific good quality administration system, very good quality and superior faith, we win good standing and occupied this discipline for High Efficiency Factory melamine butter knife for Costa rica Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Bhutan , Southampton , Bahrain , Our products are widely recognized and trusted by users and can meet continuously changing economic and social needs. We welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and mutual success!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Filmy Features: Love is where friends are !
Client: airtel Bangladesh Ltd. Specialist ( Digital Media) : Irfanul Huq & Abdullah Al Mubin
Agency: Asiatic JWT
Creative Director: Sharmin Rahman
Copywriter: Mazhar Mithun
Account Director: Mezbaur Rahman
Senior Account Executive: Fahim Adnan, Jannatul Bushra Antora
Account Executive: Fairooz Nawar
Production House: Filmy Features
Director: Ahmed Hasan Sunny
Producer: Lucky Pampampam
Executive Producer: Dipankor Dip
Line Producer: Shahir Ahmed
Director of Photography: Rafiqul Islam
Art Director: Tareq Bablu
First Assistant Director: Nimon Morshed
Assistant Directors: Shahain Shaan Shuvo Jamil
Costume : Pujanjoly Chowdhury
Make up Artist : Juel
Offline Edit, Grading & CG- Filmy Features Editor- Kabir Razu
CG- Shuvo Jamil
Tune : Ahmed Hasan Sunny
Voice : Sunny & Achol
Sound Mixing & Mastering: Butter Communication
Music Director: Pavel Areen
Story Board Artist : Kazi Barin
Cast: Baizid Haque Joarder , Saba, Appel, Dhrubo, Saif , Afia, Prisila
Production Manager: Kabir Ahamed
Website login karey :wwwsmallscaleindustries.in wwwskengineers.info
CUSTOMER CARE 08081308899,09319414137, 09058844721 09319933241, 09456624895
Low Price Machinery For Sale Thermocol Dona-Plate Machine, Disposable Glass Machines, Paper Dona-Plate Machines, Paper Cup Machines, Food Processing Machines, Plastic Product Making Machine, Textile Machineries, Different Pouch Packaging Machines, Mineral Water, Note Book Making Machine, Melamine Crockery Machine, Interlocking Machine, Candle Machine, Bakery Machines 2000 Machines Etc.…@34,999/Onwards
0% Finance
Free Training/Marketing Agreements & up to 25% off
Apna Full Name-Address, Email.id Sms Kre.
S K ENGINEERS
102 GARDEN CITY OPP PAVAN BIHAR NEAR AKASH TOVER ALMADINA HOSPITEL,BISELPUR CHORAHA
UNIVERCITY ROAD
BAREILLY UP whatsapp no 09412292815
http://www.smallscaleindustries.in
https://www.youtube.com/user/skengineersbly
http://skengineersmachine.tradeindia.com
https://www.facebook.com/skengineersbly
This enterprise in the industry is strong and competitive, advancing with the times and develop sustainable, we are very pleased to have a opportunity to cooperate!











