High definition wholesale melamine windproof ashtray Supply to Sevilla
High definition wholesale melamine windproof ashtray Supply to Sevilla Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Windproof Ashtray |
| Item No. | AT001 |
| Shape | Round |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 20pcs/box,40pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14.5 cm |
| Width | 14.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.8 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
carry on to boost, to guarantee products excellent in line with market and consumer standard specifications. Our enterprise has a quality assurance system are actually established for High definition wholesale melamine windproof ashtray Supply to Sevilla, The product will supply to all over the world, such as: Karachi , Paraguay , Japan , our qualify products have good reputation from the world as its most competive price and our most advantage of after-sale service to the clients.we hope we can provide a safe, environmental products and super service to our clients from all of the world and establish strategic partnership with them by our professional standards and unremitting efforts.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Shop Gourmet Basics by Mikasa at the Dining amp; Entertaining store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices save up to 50 …
For more details please visit: http://po.st/kXXehU Thank You!
Great Gourmet Basics Watercolor Garden 16-Piece Dinnerware Set Mikasa Wa Review
Gourmet Basics Watercolor Garden 16-Piece Dinnerware Set Mikasa Wa For Sale
Gourmet Basics Watercolor Garden 16-Piece Dinnerware Set Mikasa Wa Unboxing
Review Gourmet Basics Watercolor Garden 16-Piece Dinnerware Set Mikasa Wa Product
https://www.youtube.com/watch?v=Frf_TaYcP94
Jada’s school project in December, 2010 was to make a commercial for a made up product. Unfortunately, it was recorded with a low quality camera, but the result is still pretty clever, and we’re proud of her.
This company has a lot of ready-made options to choose and also could custom new program according to our demand, which is very nice to meet our needs.










