Good Wholesale Vendors Melamine toothbrush holder for Maldives Factories
Good Wholesale Vendors Melamine toothbrush holder for Maldives Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine toothbrush holder |
| Item No. | CP012 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 100pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
The company upholds the philosophy of "Be No.1 in quality, be rooted on credit and trustworthiness for growth", will continue to serve old and new customers from home and overseas whole-heatedly for Good Wholesale Vendors Melamine toothbrush holder for Maldives Factories, The product will supply to all over the world, such as: Switzerland , Estonia , Sierra Leone , They are sturdy modeling and promoting effectively all over the world. Never ever disappearing major functions within a quick time, it's a have to for you of fantastic good quality. Guided by the principle of Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the corporation. ake an excellent efforts to expand its international trade, raise its organization. rofit and raise its export scale. We are confident that we are going to have a bright prospect and to be distributed all over the world in the years to come.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Fashion footwear
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price.SHOP NOW http://www.hsn.com
Shop Pyrex at the Bakeware store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices, save up to 50 …
For more details please visit: http://review.sekut.top/-pyrex-prepware-3-piece-glass-mixing-bowl-set-kitchen-dining-B00LGLHUA0.html Thank You!
Great Pyrex Prepware 3-Piece Glass Mixing Bowl Set Kitchen Dining Review
Pyrex Prepware 3-Piece Glass Mixing Bowl Set Kitchen Dining For Sale
Pyrex Prepware 3-Piece Glass Mixing Bowl Set Kitchen Dining Unboxing
Review Pyrex Prepware 3-Piece Glass Mixing Bowl Set Kitchen Dining Product
https://www.youtube.com/watch?v=IlqFs_SyXVk
This supplier offers high quality but low price products, it is really a nice manufacturer and business partner.











