Good Wholesale Vendors melamine rectangle tray to belarus Importers
Good Wholesale Vendors melamine rectangle tray to belarus Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 17inch Melamine Rectangle Tray |
| Item No. | TR080 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 43.2 cm |
| Width | 32 cm |
| Height | 1.7 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Affordable Types of Dinnerware Sets
We believe that prolonged time period partnership is really a result of top of the range, benefit added provider, prosperous knowledge and personal contact for Good Wholesale Vendors melamine rectangle tray to belarus Importers, The product will supply to all over the world, such as: Costa rica , Hanover , Ottawa , We are your reliable partner in the international markets of our products. We focus on providing service for our clients as a key element in strengthening our long-term relationships. The continual availability of high grade products in combination with our excellent pre- and after-sales service ensures strong competitiveness in an increasingly globalized market. We are willing to cooperate with business friends from at home and abroad, to create a great future. Welcome to Visit our factory. Looking forward to have win-win cooperation with you.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Ideally suited for anyone setting up a new home, this all-in-one kitchen set from Everwel consists of 101 pieces. Made of superior quality stainless steel, this extremely strong and durable set will not have dents or bend.
Visit us to know more:- http://bit.ly/1x0Xi1f
Good quality, reasonable prices, rich variety and perfect after-sales service, it's nice!











