Good Wholesale Vendors 6.25inch melamine coaster placemat to Roman Manufacturer
Good Wholesale Vendors 6.25inch melamine coaster placemat to Roman Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6.25inch Melamine Coasters Placemat |
| Item No. | PT174 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.9 cm |
| Width | 13.9 cm |
| Height | 1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.3 |
| Shipping Weight (kg) | 10.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
Sticking for the perception of "Creating products of top quality and producing friends with people today from all around the world", we constantly place the desire of shoppers to start with for Good Wholesale Vendors 6.25inch melamine coaster placemat to Roman Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Argentina , Finland , Lesotho , The working experience in the field has helped us forged a strong relations with customers and partners both in domestic and international market. For years, our products and solutions have been exported to more than 15 countries in the world and have been widely used by customers.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7720579?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-416821
Margaritaville Blue Sea Shells 3piece Cotton Quilt with Tote Bag
Paradise found in your bedroom, any night. After a day of cheeseburgers, beaches and bars is done, kick off your flip flops and…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #416821
This is the first business after our company establish, products and services are very satisfying, we have a good start, we hope to cooperate continuous in the future!











