Good User Reputation for melamine pizza plate for Swansea Factory
Good User Reputation for melamine pizza plate for Swansea Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT180 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.3 cm |
| Width | 22.3 cm |
| Height | 1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
continue on to further improve, to make sure product top quality in line with market and consumer standard requirements. Our firm has a excellent assurance program have already been established for Good User Reputation for melamine pizza plate for Swansea Factory, The product will supply to all over the world, such as: Slovakia , Boston , Tunisia , Now the competition in this field is very fierce; but we will still offer best quality, reasonable price and most considerate service in an endeavor to achieve win-win goal. "Change for the better!" is our slogan, which means "A better world is before us, so let's enjoy it!" Change for the better! Are you ready?
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
ช้อนส้อม,สแตนเลส,Stainless Steel 304 รุ่น 640 Hummer ช้อน,ส้อม,มีด,ช้อนกาแฟ,ส้อมค็อกเทล,ช้อนซุป,ช้อนหวาน,ส้อมหวาน,มีดหวาน,มีดสเต็ก,มีดเนย,มีดปลา,ส้อมปลา,ช้อนไอศครีม,ช้อนโซดา,ช้อนเสริฟ,ส้อมเสริฟ,ทัพพี,กระบวย,ตักซุป พีวาย.เทเบิ้ลแวร์ไทย / Py.Tablewarethai รับประกันปลอดสนิมตลอดอายุการใช้งาน,Made in thailand,และเรายังช้อนอื่นๆอีกเช่น,ช้อนโต๊ะ,Table,Spoon,ส้อมโต๊ะ,Table ,Fork,มีดโต๊ะ,Table,Knife,ช้อนคาว,Dinner,Spoon,ส้อมคาว,Dinner,Fork,ช้อนหวาน,Dessert,Spoon,ส้อมหวาน,Dessert,Fork,ช้อนชา,Tea,Spoon,ส้อมชา,ส้อมสลัด,Salad,Fork,ช้อนกาแฟ,Coffee,Spoon,ส้อมจิ้มผลไม้,Fruit,Fork,ส้อมค๊อกเทล,Cock,Tail,Fork,ช้อนไอศครีม,Ice,Cream,Spoon,มีดเนย,Butter,Knife,ช้อนโซดา,Soda,Spoon,ช้อนไอซ์ที,Ice,Tea,Spoon,ช้อนด้ามยาว,Long,Spoon,ช้อนเสริฟ,Serving,Spoon,ส้อมเสริฟ,Server,Fork,ช้อนซุปคาว,Dinner,Soup,Spoon,ช้อนซุป,Soup,Spoon,มีดปลา,Fish,Knife,ส้อมปลา,Fish,Fork,มีดสเต็ก,Steak,Knife,มีดเนื้อ,Carving,Knife,ส้อมเนื้อ,Carving,Fork,ช้อนกาแฟเอสเพรสโซ่,Espresso,Spoon,ที่คีบสลัด,Salad,Tong,ที่คีบน้ำแข็ง,Ice,Tong,ที่คีบขนมปัง,Bread,Tong,ที่ตักสปาเกตตี้,Spaghetti,Server,ทัพพี,Rice,Server,ที่ตักเค้ก,Cake,Server,มีดตัดเค้ก,Cake,Knife,Stainless,Steel,18/8,Stainless,Steel,18/10,มีดคาว,dinner,knife,กระบวยตักซุป,กลาง,Soup,Ladle,Medium,กระบวยตักซุปเล็ก,Soup,Ladle,Small,กระบวยตักซุปใหญ่,Soup,Ladle,Large,ช้อนซุปโต๊ะ,Table,Soup,Spoon,ช้อนกาแฟ,coffee,spoon,ช้อนซุป,soup,spoon,ช้อนเสริฟ,serving,spoon,ส้อมเสริฟ,serving,fork สนใจสั่งซื้อโทร. 0898912327 ID Line : tablewarethai1 E-Mail : pytableware@gmail.com Website : www.pytableware.com
This enterprise in the industry is strong and competitive, advancing with the times and develop sustainable, we are very pleased to have a opportunity to cooperate!











